Jacht OPAL Conrad 1400

Skonstruowany i zbudowany w Stoczni Jachtowej im. Józefa Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku, zwodowany w roku 1979 przyjął nazwę: S/Y „Dunajec”, z portem macierzystym w Gdyni. Jest pięknym mahoniowym „keczem” o długości kadłuba 13,95 m, wyporności 13,05 t i powierzchni pomiarowej ożaglowania 80 m2.

Podczas swoich wędrówek po morzach i oceanach przebył wiele mil morskich dzielnie stawiając czoła morskim żywiołom i zawsze wzbudzając zainteresowanie i podziw żeglarzy, turystów oraz mieszkańców odwiedzanych portów.

W roku 1981 po raz pierwszy wypłynął w rejs zagraniczny, poza Bałtyk. W czasie miesięcznej żeglugi po Morzu Bałtyckim i Morzu Północnym odwiedził porty w Anglii, Francji, Holandii, Belgii oraz Republiki Federalnej Niemiec. Ten pierwszy rejs zagraniczny otworzył dla nowosądeckich żeglarzy szerokie wody mórz i oceanów świata. Już w roku 1984 zorganizowano pierwszą wyprawę oceaniczną. Jacht uczestniczył w „Operacji Żagiel ’84”, płynąc do Ameryki z okazji 450-ciolecia odkrycia Kanady pokonał 8350 Mm w trzy miesiące. W tym rejsie, w drodze powrotnej jacht przepłynął Ocean Atlantycki w rekordowo krótkim dla siebie czasie 22 dni. Od tej pory udział jachtu w dużych światowych zlotach żaglowców stał się tradycją.

Więcej informacji o jachcie: http://www.spozz.com/dunajec/

Zapraszamy do kontaktu